Oyuncu Evrim Doğan Yeni Evinde İntema’yı tercih etti

Oyuncu Evrim Doğan Yeni Evinde İntema’yı tercih etti

Yayın Tarihi : 20 Eylül 2021


“Hayallerimizin mutfağı gerçeğe dönüştü. Artık mutfakta olmak tam bir keyif”

Yeni bir eve taşındıklarında eşiyle ilk olarak mutfağı hayallerindeki gibi yenilemeye karar verdiklerini anlatan ünlü oyuncu Evrim Doğan, ne istedikleri konusunda kafaları net olarak İntema’ya gittiklerini belirtiyor. Sevilen oyuncu Evrim Doğan, “Yeni mutfağımızla, tezgah üstü dolaplarımız olmaksızın, her türlü mutfak araç gerecimizi sığdırmakla kalmadık, mutfağın genel işleyişiyle ilgili de bir akış sağladık. Artık mutfakta olmak tam bir keyif” diyor.

Dünyadaki mutfak trendlerinde ibre kullanışlı ve yaşayan mekanlar oluşturmaya doğru kayarken, yemek hazırlarken aynı bölümde misafir ağırlamaya, aileyle zaman geçirmeye imkan veren ada üniteleri gibi pek çok tasarım ayrıntısı, bu alanları giderek evin en fazla zaman geçirilen mekanları haline getirdi. Evinde yenileme yapmaya karar verenlerin ilk tercihi de bu nedenle çoğunlukla mutfak oluyor. Yeni bir mutfak sahibi olma kararı alındığında neye dikkat edilmeli sorusunun yanıtı ise yaşam tarzınızdan yemek yapma alışkanlığınıza kadar pek çok ayrıntıda gizli.

Mutfakta neye ihtiyacınız olduğunu doğru tespit eden uzman bir tasarım ekibiyle çalışmak, sonuçtan mutlu olmanızı garantiliyor. Pek çoğumuzun ekranlardan tanıdığı sevilen oyuncu Evrim Doğan da böyle yapmış ve küçük mutfaklı eski evinden Zekeriyaköy’deki yeni evine taşınınca, eskiden beri özlemini çektiği kullanışlı ve şık bir mutfağa kavuşmak için harekete geçmiş. 

“Yeni evimizde hayal etmeye başladığımız ilk yer mutfak oldu”

Mutfağın evin kalbi olduğunu düşünen Evrim Doğan, bu kararı alma nedenini, “Eşimle eski evimizde ufacık bir mutfağımız vardı. Oldukça işlevsiz ve küçüktü. Yeni evimizde hayal etmeye başladığımız ilk yer de belki bu sebepten mutfak oldu” sözleriyle anlatıyor. 

Yeni mutfağının nasıl olmasını istediğini kafasında netleştiren ve tasarımlarını çok beğendiği İntema’nın yeni koleksiyonundan sade ve şık çizgileriyle Fresca modelinde karar kılan Evrim Doğan, geniş, ferah ve kullanışlı bir mutfak istediğini belirterek şöyle devam ediyor:

“Tezgah üstü dolaplarını pek tercih etmek istemedik. Tezgahın daha aydınlık olmasını ve kullandığımız gereçleri alt dolaplarda muhafaza etmeyi uygun gördük. Yeni mutfağımız İntema'yla tezgah üstü dolaplarımız olmaksızın, her türlü mutfak araç gerecimizi sığdırmakla kalmadık, mutfağın genel işleyişiyle ilgili de bir akış sağladık. Temizlik, kesim, pişirme ve servis... Artık mutfakta olmak tam bir keyif. Mutfakta yemek piştikçe, keyifli anlar paylaşıldıkça o evde hayat var demektir. Bu yüzden mutfağı evin salonuyla birleştirdik ve evin yaşam enerjisini merkezimize aldık.”

“Proje danışmanı, fark etmediğimiz ama önemli detaylara çözüm buldu” 

Eşiyle bir mutfakta ne aradıklarını net bir şekilde belirlediklerini anlatan Evrim Doğan, uzman bir tasarım ekibiyle çalışmanın farkını gördüklerini, İntema’nın proje danışmanının eklediği tasarım ayrıntılarıyla tam ihtiyaçlarına göre bir mutfağa sahip olduklarını ifade ediyor. 

“Mutfakta olmazsa olmazımız ışık alması ve iki kişinin rahatça hareket edebilmesiydi” diyen Evrim Doğan, “Bunun için uygun ortamı hazırladık. İntema Proje Danışmanımız Didem Hanım, kurduğumuz hayali anlayıp, bize çizimleriyle yol gösterdi. Her şeyini ince ince düşündük hep birlikte. Fark etmediğimiz, bilmediğimiz küçük ama önemli detaylar için de çözümü hazırdı proje danışmanımızın… Mutfak teslimatı 6 ile 8 hafta arasında gerçekleşti. Ürünler kişiye ve mekana özel olarak tasarlanıp üretildiği için bu süre gayet makul” diyor.

“Teknik ekip her sorunumuzu çözdü ve muntazam işçilik çıkardı”

 Evrim Doğan, planlama aşaması tamamlandıktan sonra mutfağın yapılma sürecini de, ”İsim yapmış bir mutfak markası olmak için ürünlerin sağlam ve uzun ömürlü olması gerekli. Teslimat ve montaj sırasında İntema ekibi muntazam işçiliğiyle, ürünlerin ömrüyle ilgili asla şüpheye düşürmüyor. Teknik ekip o kadar muazzam çalışıyor ki, herhangi bir sorununuz olduğunda hemen çağrınıza cevap veriyor ve anında çözüm üretiyor” sözleriyle aktarıyor.

“Şık tasarım, mutfağa her girdiğinizde VIP hissettiriyor”

Yeni bir mutfak yaptırmaya karar verdiklerinde, fazla düşünmeden daha önce konsept ve tasarımlarını çok beğendiği İntema’yı seçtiklerini dile getiren Evrim Doğan, sözlerini şöyle noktalıyor:

“İntema'yı farklı kılan vizyonu. ‘Bir mutfağı nasıl satarım’ değil de ‘müşterinin rahatı ve memnuniyeti için neler yapılabilir’ diye düşünen büyük bir ekiple karşılaştık. Aktüel ve şık tasarımları var. Size her mutfağa girdiğinizde VIP hissettiriyor. İlk adım attığımız andan itibaren bize muhteşem bir deneyim yaşatan proje danışmanımız, temiz çalışan ve bize karşı hep kibar olan montaj ekibi bizi mutlu etti. Hayallerimizin mutfağını gerçek kıldığınız için, her gün sabah, öğlen ve akşam kendimizi özel hissettirdiğiniz için çok ama çok teşekkürler...”