Amerikan (Açık) Mutfak Dekorasyon Önerileri

Amerikan (Açık) Mutfak Dekorasyon Önerileri

Yayın Tarihi : 21 Nisan 2021

İnsanların hayatında evin iç dekorasyonu son derece önemlidir. Bu kapsamda ön plana çıkan iç mimari tasarımlardan biri de evin mutfak bölümünde yaşanmaktadır. Türkiye’de yemek yapma ve yemek yeme kültürünün yaygın olması nedeniyle mutfağın önemi bir kat daha artmıştır. Öyle ki, birçok evde insanlar evin diğer alanlarından ziyade mutfağının kullanışlı ve modern olmasını arzu ederler. İntema mutfak modelleri arasında ihtiyacınız olan birçok mutfak modeli ile karşılaşabilirsiniz.

Mutfak modelleri arasında ön plana çıkan modellerin başında Amerikan mutfaklar gelmektedir. Açık mutfak olarak da adlandırılan Amerikan mutfaklar, müşterilerimiz tarafından en çok tercih edilen trend ürünler arasındadır. Mutfağınıza son derece kullanışlı ve modern bir hava katan Amerikan mutfaklar, kullanıcıya çok önemli avantajlar sağlar. 

Açık Mutfaklar İle Mutfağınıza Ferahlık ve Sosyallik Kazandırabilirsiniz

 

Amerikan mutfakların kullanıcıya sağladığı en büyük artı, mutfakta sağladığı ferahlık ve hareket alanı genişliğidir. İnsanlar, girdiğinde küçük ve dar bir mutfak yerine mümkün olduğu kadar ferah ve hareket serbestisi olan mutfakları arzu ederler. Her şeyi sıkıştırmak zorunda kalmadığınız mutfaklarda yaşam kalitenizi artırarak modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca söz konusu mutfaklar ile ergonomik bir kullanım alanı yaratabilirsiniz.  

Amerikan Mutfakların Kullanışlı Yapısına Hayran Kalacaksınız

 

Amerikan mutfakların önemli artılarından biri de son derece kullanışlı bir yapıya sahip olmasıdır. Sahip olacağınız mutfak modelleri ile misafirlerinizi ağırlamak sizlere ayrı bir keyif verecektir. İntema açık mutfak modelleri ile kendi stilinizi mutfağınıza yansıtabilirsiniz. Bir yandan hamur işlerinizi mutfağın bir bölümünde hazırlayabilir, bir yandan da sosyal bir ortam elde edebilirsiniz. Ayrıca mutfağınızda konuklarınızı ayaküstü ağırlayacağınız bir bölüme sahip olabilir, herkes oturma odasında otururken kendiniz mutfakta vakit geçirmek zorunda kalmazsınız. Sahip olacağınız açık mutfak modelleri ile evinizin merkezini mutfağa taşıyabilirsiniz. 

Küçük Evler İçin İdeal Bir Ortam Oluşturabilirsiniz

 

Evinizde açık mutfak modellerini tercih ederek salon ve mutfak arasındaki geçiş alanlarını değerlendirerek evinizde açık planlı bir alan yaratabilirsiniz. Bu sayede Amerikan mutfakların evinizde önemli oranda yer tasarrufu sağladığını da unutmamak gerekir. Küçük boyuttaki evlere uygun Amerikan mutfak modellerini de ürün koleksiyonumuz arasında bulabilirsiniz. 

Açık Mutfak Yaptırırken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

 

Amerikan mutfak modelleri arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken çok önemli noktalar vardır. Bu kapsamda göz önünde bulundurmanız gereken hususların başında mutfağınız için en uygun modeli seçmeniz gerekir. Mutfağınız için seçeceğiniz Amerikan mutfaklar ne mutfağınızı daraltmalı ne de atıl kalan bir bölümün kalmasına neden olmalıdır. Bu anlamda en doğru açık mutfak modelini tercih etmek için baştan ayrıntılı planlama yapılması gerekir.  

Eğer müstakil bir ev ya da apartman dairesindeki mutfağınıza Amerikan mutfak yaptıracaksanız en ideal sonucu, kişisel zevkinize uygun bir proje çizimi ile alabilirsiniz. Hazırlanan proje neticesinde mutfağınız için en ideal çözümü bulabilirsiniz. Hazırlanan proje neticesinde üst dolaplarınızın, alt dolaplarınızın ve diğer aksesuarların nerede olacağını belirleyebilirsiniz. Ayrıca hazırlanan proje kapsamında mutfağınızdaki aydınlık oranını da en etkin şekilde kullanabilir, karanlık bir mutfakla yüzleşmek zorunda kalmazsınız.    

Neden İntema Mutfak?

 

İntema mutfak modellerini tercih ederek mutlaka istediğiniz Amerikan mutfak modelini bulabilirsiniz. Ürün kataloğumuz arasında bulunan modeller, uzman ekibimiz tarafından evinize uygun şekilde imal edilir, istediğiniz renk ve modelde üretimi gerçekleştirilir. 

Ürün koleksiyonumuz arasında klasik modellerden modern tasarımlara kadar birçok alternatif vardır. Renk skalamız arasından seçeceğiniz mutfak modeli rengi ile mutfağınızda modern çizgiler ortaya çıkarabilirsiniz. İntema mutfak modelleri ile hayallerinizdeki Amerikan mutfak modeline sahip olabilirsiniz.