İntema Mutfak Danışma Hattı: 0850 311 70 70

Bir Sofrayı Düzenlemek

Sevdiklerine yemek hazırlarken nasıl özenle malzemeleri doğruyor, tuzunu ayarlıyor, her seferinde yemeği tadıyor ve güzel bir görsellikle son haline getiriyorsan sofra dizaynın da aynı şekilde misafirlerine gösterdiğin önemi anlatır. İster rahat bir parti olsun ister şık bir bayram yemeği, masa senin enerjini yansıtır. Unutma; evdeki şef sensin ve mutfaktan çıkan yemeklerin tadı kadar masan da çok önemli bir detay.

Senin için derlediğimiz detaylar, kısa zamanda kurulması gereken sofralar için bile işine yarayacaktır.

 

Renk uyumunu esas al

Her şeyin başı, seçtiğin renkler ve bu renkleri en çok nerede göstereceğini bilmektir. Seçeceğin masa örtüsü veya örtü kullanmayacaksın seçeceğin aksesuarların, belli bir renk uyumu olmalı. Eğer renk çeşitliliği oluşturmak zor geliyorsa, doğada kendiliğinden oluşan renkleri düşün. Renklerin, mevsim ve davet ile uyumlu olmalarına özen göster: Şarap kırmızısı ve kahverengi, okyanus mavisi ve kum rengi, açık sarı ve yeşil… Bizim önerimiz en fazla iki renk kullanmandan yana.

İntema Yaşam mağazamızda bulacağın Ustamdan, Durabor, Asa, BSF gibi dünyaca ünlü markaların ürünleri ile sofrana renk katabilirsin.

 

Çiçekler sohbetinizi engellemesin