Klasik Mutfak Tasarım Fikirleri

Klasik Mutfak Tasarım Fikirleri

Yayın Tarihi : 28 Temmuz 2021

Zamanla değerini kaybetmeyen klasik mutfak modelleri, sundukları çeşitlerle ve kullanışlılığı ile insanları kendine çekiyor. Klasik mutfaklar zamansız olmalarının yanı sıra sade tasarımlarından gelen şıklığıyla öne çıkıyor. Elegan bir havaya sahip klasik mutfak modellerinde, küçük detaylar ve nötr renkler dikkat çekerken, bu modeller farklı zevklere ve bütçelere de hitap ediyor. Öte yandan, klasik mutfak dolapları ortama sıcaklık katıyor. Pratik, kullanışlı dolap kapakları ile işlevsel hale gelen bu modellerde renk ana unsur olarak yer alıyor ve zevkinize uygun renk seçimi  kendi tarzınızı sergilemenizi sağlıyor. Beyaz renk, klasik mutfaklarda sadeliği vurgulamak için sıkça kullanılıyor ve ortama genişlik hissi de katıyor. Ayrıca renk kontrastları da çok sık kullanılıyor. Siyah döküm kuvars tezgahlar, koyu renk döşemeler ve paslanmaz çelik aletler gibi koyu kontrastlar, tamamen beyaz mutfak tasarımlarında dengeleyici rol oynuyor. Ayrıca, kremsi taş tezgahlar ya da tahıllı beyaz tezgahlar gibi farklı açık tonların kullanılması da mutfağa farklı bir hava katıyor. Bazen klasik modeller, geleneksel modeller ile karıştırılabiliyor. Detaylarında daha fazla süslü ayrıntılar taşımasıyla ayırt edici olan geleneksel modeller yerine klasik mutfaklarda bu bir zorunluluk olmaktan çıkıyor.

Öte yandan klasik mutfak tasarımı, geleneksel tarzın bazı özelliklerini kapsıyor. Bunlar arasında; taç kalıplama, panelli duvarlar ve hatta mutfak adalarındaki ayaklar bulunuyor. 

Mutfak Tasarımında İntema Farkı

Günümüz dünyası, hayal edilmesi bile güç gelişmeleri karşımıza çıkarıyor. Hizmet sektöründeki değişimlere farklı bir soluk getiren, bir mutfaktan daha fazlası olmayı hedefleyen İntema, klasik mutfaklarda da yepyeni bir dönem başlatıyor. Mutfak artık, aile bireyleriyle sohbet ettiğimiz, dostlarımızı ağırladığımız, birlikte yemek yapıp yeni lezzetler denediğimiz, evlerimizin yeni sosyalleşme alanı haline geldi. İntema’ya göre de mutfak sadece yemek yapılan bir yer değil, hikayelerin paylaşıldığı, sımsıcak anların yaşandığı, evin kalbinin attığı bir mekân. Daha hayat dolu bir mutfak tercih etmek isteyenlerin ilk gittiği yer olan İntema, sınırsız seçenekleri, malzeme kalitesi ve ince detaylarıyla, farklı yaşam tarzlarının ihtiyacına göre tasarımlar sunarken, deneyimli tasarım ekibiyle, mutfağınızı planlamaktan hayata geçirmeye tüm süreçlerde de yanınızda oluyor.  

Çevreyi sizin kadar önemseyen İntema, %100 geri dönüşümlü malzeme tercih ediyor, Üretimde PET ham madde kullanılmayan zararlı madde salınımı yapılmayan İntema’da, UV ışınlarına, renk değişimine dayanıklı ürünler geliştiriliyor ve sağlığa zararlı maddelere yer verilmiyor. Kısacası hem çevreniz hem de aileniz için en uygun, en sağlıklı, en çevreci seçenekler sunuluyor. 

Kendi Tarzınızı Mutfağınıza Yansıtın

İntema’da tarzınıza uygun mutfak stili, deneyimli tasarım ekibi tarafından kolayca yaratılıyor. Uzman mimarlarımızla beraberce ihtiyacınıza en uygun seçeneklere karar vererek mutfağınızı tasarlayabiliyorsunuz. Siz de klasik mutfakları sevenlerdenseniz, bu tarzın premium hali olan Toscana, bu alanda farklı stiliyle beğeninizi kazanmaya aday 

Toscana: Değişmeyen Klasiğin Asaleti

Bu model, zamansız asaleti her tonda yakalarken, rahatlıktan ve konfordan vazgeçmeyenlerin seçimi oluyor. Şık pirinç kulpları, gravür işlemeleri ve parçalı kalkar kapakları ile işlevsellik ve şıklığı aynı anda yakalayabilirsiniz. Toscana Mutfak, camlı, çekmeceli ya da kulplu dolaplar ile mutfaklara sahibinin imzasını bırakıyor, depolama için tasarlanan alt dolaplarla yemek yaparken tüm ihtiyaçların el altında olmasını sağlıyor. Uzman mimarlar tarafından detaylandırılan geniş çalışma alanı, mutfağınıza ferahlık ve kullanım rahatlığı getiriyor. 

 Hayalinizdeki mutfak klasik çizgilerde ise İntema’da Toscana ile elegan bir tasarımla kendi tarzınızı mutfağınıza kolayca yansıtabilirsiniz.