Kulpsuz Mutfak Tasarımları

Kulpsuz Mutfak Tasarımları

Yayın Tarihi : 28 Temmuz 2021

Birçok insan evdeki zamanının önemli bir bölümünü mutfakta geçirdiği için, mutfak seçimi ve dekorasyonu önem taşıyor. Evin en gözde ve önem verilen bölümlerinden biri olan mutfaklarda, bu nedenle tasarım ayrıntıları daha da değer kazanıyor. Yeni mutfak modellerinde kulpsuz tasarımlar, son yılların trendlerinden olması ve modern havası sebebiyle en çok tercih edilenler arasında bulunuyor. 

Sade ve Şık Bir Görünüm için Kulpsuz Modeller

Pek çok insan kulplu mutfak modellerinin yerine kulpsuz dolap ve çekmece tasarımlarının daha kullanışlı olduğunu düşünüyor. 

İntema’nın yeni koleksiyonunda yer alan birbirinden şık kulpsuz mutfak modelleri, sadeliğinin yanı sıra şıklığı ile de ön plana çıkıyor. Kulpsuz tasarımların çok tercih edilmesinin sebepleri arasında; bu modellerin sade görünümü sayesinde göz yormaması başta geliyor. 

Mutfağı daha büyük ve modern gösteren bu modeller,  büyük ya da küçük her mutfak alanına  uygun bir yapı sergiliyor. 

Mutfağın hem göze hitap etmesi, hem pratik olması önem taşıyor. Bu nedenle hem kendi tarzını mutfağına yansıtmak, hem de onu daha kullanışlı hale getirmek isteyenler, daha çok kulpsuz mutfak modellerine yöneliyor. 

Kulpsuz Tasarımlar ile Mutfaktaki Zarafet

İntema ürün yelpazesindeki birbirinden şık modelleri incelediğinizde kulpsuz modeller dikkat çekici tasarımlarıyla karşınıza çıkıyor. Yeni koleksiyondaki Inova ve Prime Serisi mutfaklarda, kulpsuz tasarımların en şık örnekleri yer alıyor. 

Kulpsuz mutfak modeli denildiğinde, akla hiç kulp kullanılmamış bir tasarım gelse de,  bazı ürünlerde mutfak dolabındaki kulp dışarıdan görünmeyecek şekilde gizleniyor. Bu mutfak modelleri de yaygın olarak tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. 

Kullanımı oldukça kolay olan bu modeller, mutfak dolaplarının renginin daha da ortaya çıkmasını sağlarken, mutfağı olduğundan daha büyük göstermesi sebebiyle de tercih ediliyor. 

Dışarıdan bakıldığında kulpsuz modellerin kullanımı kulplu modellere nazaran zor gibi gelebilse de aslında oldukça kolay. Bu modellerde, dolap açma yuvalarına parmaklarınızı yerleştirerek kolayca açmanız mümkün oluyor. 

Kulpsuz Modeller Hareket Alanını Artırıyor

Özellikle mutfağı dar olan kullanıcılar için kulpsuz modeller çok daha doğru ve uygun bir tasarım olarak karşımıza çıkıyor. Sade çizgileri ile göz dolduran modeller, ayrıca konfor sağlıyor. 

Böyle bir modeli tercih ettiğinizde mutfağınızda hareket alanınızın çok daha arttığını görüyorsunuz. Dolabın kapağını açmak için ileri doğru itmeniz ya da kendinize doğru çekmeniz yeterli oluyor. Bu da mutfak dolabınıza ayrıca modern bir hava katıyor. Mutfaktaki hareket alanınızı artıran kulpsuz modellerin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

        Küçük boyuttaki mutfaklar için çok idealdir.

        Kullanımı oldukça kolaydır.

        Temizliği son derece pratiktir.

        Mutfakta özgür bir alan oluşturmanıza destek olur.

        Geniş tasarımı ve renk avantajı ile ön plana çıkar.

Tüm bu avantajlar sayesinde kulpsuz mutfak modelleri, günümüzün en çok tercih edilen ürünleri arasında yerini alıyor. İntema’nın birbirinden özel kulpsuz mutfak tasarımları, mutfağınızı hem sade çizgileriyle şık, hem de çok kullanışlı hale getiriyor.