Modern Mutfak Modelleri ve Öneriler

Modern Mutfak Modelleri ve Öneriler

Yayın Tarihi : 28 Temmuz 2021

Evlerde geçirilen zaman arttıkça, beklentiler de farklılaşmaya başlıyor. Artık evlerimiz, klasik anlamının ötesine geçerek sosyalleşme alanı, çalışma ortamı ve daha fazlasını bir arada barındırıyor. Mutfaklar ise evlerimizin en çok zaman geçirdiğimiz bölümleri haline geldi.

 

Yaşam tarzları değişip modernleştikçe, mutfaklarda da modernlik ihtiyacı öne çıkıyor. İntema, sadece modern ve şık mutfaklar tasarlamıyor, aynı zamanda onlara kullanışlı ve fonksiyonel özellikler de ekliyor. Böylece hızlı bir hayat temposuna sahip olduğumuz günümüz dünyasında mutfaklarda maksimum verimlilik sağlanmış oluyor. Özel tasarımlar ve zengin renk alternatifleri ile İntema, farkını ortaya koyuyor.

 

Dünyadan güncel trendlerin ve farklı stillerin hakim olduğu İntema’nın yeni koleksiyonunda mutfaklar, genellikle açık ve geniş planlı bir biçimde dizayn ediliyor. Bu sayede hem ferah bir his, hem de düzen sağlanmış oluyor. Kontrast renkler bir arada kullanılarak uyum yakalanıyor.

 

Sade ve Özgüvenli Çizgileriyle Inova Mutfak

 

İntema’nın yeni koleksiyonunda yer alan  Inova Mutfak, sade ve özgüvenli formları bir arada barındırıyor. Malzeme ve renk seçeneklerinin çeşitliliğiyle öne çıkan ahşap, beyaz, siyah gibi değişik renklerin tercih edilebildiği Inova, evin diğer kısımlarına kolaylıkla uyum sağlıyor. Mutfak dolaplarının geniş iç hacme sahip olması, tüm mutfak malzemenizi rahatça yerleştirmenize yardımcı oluyor. Dolaplardaki kulpsuz kullanım olanağı, tasarımın modernlik etkisini artırıyor.

 

Inova’da tezgah yapısı, yüksek tezgah sevenlerin gönüllerini fethediyor. Intema'nın diğer mutfak modellerinden 5 cm daha yüksek olan tezgah yapısıyla Inova, mutfakta ekstra alanları sevenler tarafından tercih ediliyor. Gömme ankastre mutfak dolapları ile kullanışlılık ve zarafet bir araya getiriliyor. Alt dolaplarda derin ve sürgülü çekmeceler bulunuyor. Dilerseniz bu çekmecelere kavanoz, tencere, tava gibi saklanması zor ürünlerinizi yerleştiriyor ve sürgülü yapıları sayesinde istediğinizde kolayca ulaşabiliyorsunuz.  .

 

Fresca ile Mutfaklarda Tazelik ve Dinginlik Etkisi

İntema’nın yeni mutfak koleksiyonundan Fresca Serisi, sahillerin tazeleyici etkisi ile  modern çizgileri  birleştirmek isteyenlerin büyülü rüyası oluyor. Akdeniz kıyılarından esinlenilen Fresca’da, rahatlatıcı ve dingin detaylar bir arada bulunuyor. Mavi, turkuaz, yeşil gibi renklerin baskın olduğu Fresca, farklı kulp seçenekleri ile yalınlığı vurguluyor. Pirinç, bakır, siyah ve krom kulp seçenekleri arasından tarzınıza en uygun malzemeyi, mutfağınızda kullanabiliyorsunuz. Fresca’nın alt dolaplarında açık raflar bulunuyor. Bu sayede mekanda estetik ve modernlik etkisi sağlanmış oluyor. Mutfak dolaplarında kullanılan dikey çizgiler, farklı dokuları sevenlerin ilgi odağı oluyor. Fresca’da tezgah modeli genişletilmiş olduğundan, misafirlerinizi ağırlamanız oldukça kolaylaşıyor.

 

Çekmece içlerindeki düzenleyiciler sayesinde aradığınız her şeyi kolayca bulabiliyorsunuz. Mutfağınızda ferah ve taze bir hava istiyorsanız ve eğer bahçeniz varsa, eviyenizi cam önüne yerleştirebilir, yemyeşil bahçenizi mutfağınızın içinde hissedebilirsiniz.

 

Minimal Çizgiler Prime’da Estetikle Birleşiyor

İntema Prime Serisi mutfaklar, minimalizm ve modernizmi bir araya getiriyor. “Zamansız” olarak tanımlanan model, her zevke ve beğeniye hitap ediyor. Ahşap, siyah, beyaz, soğuk ve sıcak renk seçeneklerinin hakim olduğu modelde, sadelik ön plana çıkıyor. Fonksiyonel kulp seçeneklerinin tasarlandığı Prime Serisi, özellikle ince kulplarla fark yaratırken, aynı zamanda kontrast kulp seçimine de olanak sağlıyor. Prime’da dolaplarda kullandığınız rengin zıddını tercih edeceğiniz kulplarla kontrast sadeliğin keyfine varabilirsiniz. Tasarımda minimalizmin sembollerinden olan doğal ahşap doku mükemmel tasarımı yakalamanıza yardımcı oluyor.

Prime Serisindeki üst dolapların yüksekliği, ekstra depolama alanı sağlıyor. Böylece geniş iç hacimli dolaplarınızda tüm mutfak malzemelerinizi kolayca saklayabilir, düzenin ve ferahlığın keyfini çıkarabilirsiniz. Mutfakta geçirdiğiniz anları heyecan ve mutluluğa dönüştürmek için Prime Serisinden faydalanabilirsiniz. Dilerseniz mutfağınızda modern ve minimalist tablolar ile fark yaratan dokunuşlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca tahta malzemelerinizi doğal bambudan tercih ederek, hem sağlıklı hem de şık sunumlar yaratabilirsiniz.