2018’de Mutfağını Trendlere Göre Yenile!

2018’de Mutfağını Trendlere Göre Yenile!

Yayın Tarihi : 20 Kasım 2018

Mutfak nedir? Yemek pişen veya yenen yer midir? Teknik olarak evet, pratik olarak hayır.

Mutfak, evin içindeyken en çok mutlu olmayı istediğimiz yeri haline geldi. Hayatımızdaki yeri genişleyen ve birer yaşam alanı haline gelen mutfaklarda en çok dikkat edilen şey ise; tasarım ve işlevsellik.

Tasarlanan yeni mutfak modelleri ve bu tasarımlar doğrultusunda değişen trend mutfaklar, o senenin mutfak modasını belirlerken akıllarda bir soru oluşuyor: 2018 mutfak trendleri neler?

 

Öyleyse mutfağını yenilemek isteyenlere buraya! 2018 mutfak trendlerini maddeliyoruz:

 

1-       Doğal Çizgiler

 

Yeni eğilimlerin ve trendlerin ortaya çıktığı 2018’de, doğal ve retro çizgilere sahip mutfaklar ön planda olacak. Bir yandan ahşap mutfak tasarımları çokça tercih edilmeye başlanmışken, doğal ahşap rengin sıcaklığı ile mat antrasit mutfak dolapları eşlenerek ikili renk kullanımı yaygınlaşacak.

 

2-      Geri Gelen Vintage Rüzgarı

Modern çizgiler yerini korurken, vintage mutfaklar tekrar aramıza dönüyor. Çerçeveli kapaklarını tamamlayan antik bronz kulp kombinleri bu yıl mutfaklarımızda daha baskın şekilde görülecek. Güçlü, nostaljik ve romantik atmosferleri oluşturan detaylar sayesinde sıcak ve rahat bir mutfak yaşamı bu sene bizi bekliyor.

 

3-      Parlaktan Mata Geçiş

Son on senedir parlak mutfak dolaplarına olan ilgi, yerini mat mutfak dolabı modellerine bırakıyor. Parlak malzemelerin asıl vurucu etkisi ise kulp, aydınlatma ve aksesuar olarak detaylarda karşımıza çıkıyor.

 

4-      Söz Tezgahlarda

Mutfak tasarımlarını öne çıkartan tezgah malzemelerinde, estetiğin yanı sıra fonksiyonellik önem taşımaya başlıyor. Dayanıklı mermer ve doğal taş malzemelerin yanında, doğal gibi görünen ancak kullanım kolaylığı sağlayan yapay taş malzemeler, çok farklı renk ve doku alternatifi sunduğundan öncelik kazanıyor. Akrilik, cam ve paslanmaz çelikse mutfak tezgah tasarımlarında ikinci sırada yer alıyor.

  

Yeni bir mutfak için bir listesini çıkarmak veya araştırma yapmak çoğu zaman yeterli olmaz. Sana, o listeyi gerçek bir mutfağa dönüştürecek ve bunu yaparken de yaşanılan mekana dair çözümler üretecek bir uzman gerekebilir. Tezgahlar, cam kapaklar ve kulplar olmak üzere birçok detayı ustalıkla evine entegre edecek mimarlarımız gibi…

 

Sen de modern mutfak modellerini evine taşımak ve yenileyeceğin mutfağında yeni trendleri uygulamak istiyorsan İntema satış noktalarımızı ziyaret edebilir veya formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsin.