Yeni Kulplar ile Mutfağınızı Yenileyin

Yeni Kulplar ile Mutfağınızı Yenileyin

Yayın Tarihi : 21 Nisan 2021

Bugünlerde evlerde geçirilen vakit arttıkça, mutfaklar da en çok zaman geçirilen mekanlar haline gelmiş durumdadır. Mutfakta geçirilen süre arttıkça ev dekorasyonuna ilgi de artmıştır. Kadın erkek demeden herkesin mutfakta aradığı ilk özellik hiç şüphesiz ki rahatlıktır. Kullanışlı olmasının yanı sıra zevkle dekore edilmiş şık bir mutfak da göz zevki için son derece değerlidir. Mutfağınızın eski görünümden sıkılıp değişikliğe gitme ihtiyacı hissedebilirsiniz. 

Evde büyük değişiklikler yapmak; maddi imkanlardan ya da zaman kısıtlılığı yüzünden mümkün olmayabilir. Mutfaktaki detaylarda küçük değişiklikler yaparak bulunduğunuz ortamın enerjisini değiştirebilirsiniz. Bu detaylardan en önemlisi, mutfak dolapları ve çekmecelerinin kulplarıdır. Mutfak kulp modelleri ile klasik veya modern olsun fark etmeksizin, mutfağınıza küçük dokunuşlarla yeni bir hava katabilirsiniz. 

Modern ve Şık Mutfak Kulp Modelleri

 

Mutfağınızda değişikliğe giderken, görünümünün yanı sıra bazı özelliklere göre değişiklik yapmanızda fayda vardır. Mutfak kulp modelleri tercih edilirken; kulpların rahat bir kullanıma sahip olması, seçim yaparken ilk aranan özelliklerden olmalı. Tüm ev halkının sürekli bu kulpları kullanacağını düşünürseniz, dayanıklılığı da bir diğer dikkat edilecek hususlar arasındadır. Kulplarda aranan zorunlu özelliklerin yanında, mutfağınızla olan ahengi de seçim yaparken göz önünde bulundurulmalısınız. 

Modern mutfak deyince akla daha sade ve tek renkten oluşan şık görüntüler gelebilmektedir. Son yıllarda, mutfaktaki minimalist konseptler daha da yaygınlaşmıştır. Mutfakta bu görünümü elde etmek adına gri ya da siyah renkte mutfak kulp modelleri tercih edilebilir. Alüminyum, çelik ya da kromdan yapılmış; metal görünümlü kulplar sayesinde mutfağınızda daha çağdaş bir görüntü yakalayabilirsiniz. Modern kulp çeşitleri daha uzunlamasına ve ince görünümdedir. Tercihini sadelikten yana kullanmak isteyenler için gömme mutfak kulpları modelleri de iyi bir alternatiftir. Zarif bir görünüm için inox model kulplar da tercih edilebilir. Çeşitli mutfak kulp modelleri sayesinde mutfağınızı baştan aşağı yeniden yaratmış gibi hissedebilirsiniz. 

Alışılmıştan Şaşmayanlar İçin: Klasik Tarzda Mutfak Kulp Modelleri

 

Mutfak dekorasyonunda; klasik, vintage ve iddialı çizgilerden vazgeçemeyenlerin sayısı, hiç de azımsanmayacak düzeydedir. Eğer bunlardan biriyseniz, mutfağınızdaki dolap ve çekmece kulplarını yenileyerek, minik dokunuşlarla tarzınızı tamamlayabilirsiniz. Zamanla zevkleriniz değişmiş, artık modern bir görüntüden ziyade klasik ve geleneksel konseptlerden hoşlanıyor olabilirsiniz. Mutfak dolaplarınızın ve çekmecelerinizin kulplarını değiştirmek, mutfağınızı yepyeni bir renge kavuşturacaktır. Klasik konseptten hoşlananlar, daha gösterişli renkleri mutfak dekorasyonunda tercih etmelidir. 

Tercih edilen kulpların, mutfaktaki dolapların rengine olan uyumu da seçim yaparken göz önünde bulundurulmalıdır. Klasik görünüm elde etmek istiyorsanız; altın, bronz ve bakır görünümlü kulpları tercih edebilirsiniz. Klasik tarzda mutfak kulp modelleri geniş yelpazeye sahiptir. Çelik, alüminyum, krom ya da pirinçten elde edilmiş mutfak kulp modelleri dayanıklılığı ile de uzun ömürlüdür. Kullanım rahatlığı ve zarif duruşlarıyla en çok tercih edilen mutfak kulp modellerinden biri de düğme kulp modelidir. Hafele kulp ve çanak kulp modelleri de klasik tarzı yansıtan seçenekler arasında yer alır. Klasik çeşitlerden bir başkası da köprü modelidir. İnce ve uzun bir tercihte bulunmak isteyenler için tercih edilebilir. 

Mutfak kulplarını yenilemek, küçük bir değişiklik olarak görülse de esasen ortamı baştan aşağı değiştirmişsiniz hissiyatı sağlar. Mutfak kulp modelleri sayesinde, klasik ya da modern, her türlü görünümü minik detaylarla oynayarak elde edebilirsiniz. Sade bir görünüm tercih ediyorsanız, daha gösterişsiz ama kullanışlı mutfak kulp modelleri ile mutfağınızdaki ambiyansı değiştirebilirsiniz. Zevkleriniz değişmiş ve daha ışıltılı bir mutfak dekorasyonu istiyorsanız, daha klasik modellerden faydalanabilirsiniz. 

İntema Mutfak, hem yenilikçi, hem geleneksel mutfak tasarımlarıyla mutfakta ihtiyacınız olan ne ise, estetik zevkinizi göz önünde bulundurarak size sağlar. İntema Mutfak'ı ziyaret ederek, mutfağınız için hayal ettiğiniz tasarımlardan daha fazlasına ulaşabilirsiniz. Mutfak kulp modelleri tercihinizi yaparken, online katalog sayesinde klasik ve modern kulp tasarımlarına oturduğunuz yerden göz atabilirsiniz. Düşlerinizdeki konforlu ve şık bir mutfak, sadece bir tık uzağınızda!