Mutfak Dekorunda Tablo Seçimi

Mutfak Dekorunda Tablo Seçimi

Yayın Tarihi : 23 Eylül 2022

Evde pek çoğumuzun en çok keyif aldığı yaşam alanlarından biri, kuşkusuz modern, şık ve fonksiyonel bir mutfaktır.  Birbirinden özel tasarımlarla modern bir görünüme kavuşturulan mutfaklar, sadece yemek alanı olarak değil, gün boyu keyifle zaman geçirilebilen, dostların ağırlandığı eşsiz yerlerden biri haline gelebilir. Aileyle ve sevdiklerimizle mutlu anları paylaştığımız mutfakta dekorasyon ise incelikli bir konudur.

Günümüzde mutfak alanına özel farklı dekoratif objeler bulmak mümkün. Bu objeler arasında dikkat çeken ve her tarz mutfak dekoruna uyabilenler ise dekoratif tablolar ve artık internet üzerinden bile kolayca temin edilebilir durumda. Evin diğer odalarına göre mutfak, uygun tablo seçiminde  kafa karışıklığı yaşanabilen alanların başında geliyor ve dikkatli  seçim yapmak gerekiyor. Hal böyle olunca mutfak dekorunda doğru tablo seçimi konusunda sizlere küçük bir rehber hazırlayarak ipuçları sunmak istedik.

Mutfağınıza Uygun Tabloyu Nasıl Seçersiniz?


Tablolar, ev dekorasyonuna ağırbaşlı bir şıklık kattığı için çok tercih edilen parçalar arasında yer alıyor. Odanın genel dekoruna göre seçilebilecek onlarca farklı tablo modeli, başta salon olmak üzere, banyo dahil akla gelebilecek her odada kullanılabiliyor. Onca çeşit ve model arasından tablo seçimi ise zor olabiliyor. Hem sık kullanılan bir alan olması, hem de her çeşit tablonun kullanılamaması nedeniyle uygun tablo seçiminde zorlananlar için işte birkaç öneri;

• Öncelikle tablo, mutfağın genel dekoruna hem renk hem tarz olarak uygun olmalıdır.

• Mutfak yemek pişirilen ve başta su ısıtıcısından ocağa pek çok buhar oluşturan cihazın kullanıldığı bir alan.  Bu sebeple tabloyu ısı ve neme karşı dayanıklı malzemeden seçmek birinci adımdır.

• Çocuklu ailelerde, mutfak için tercih edilecek tabloların tehlike arz edecek büyüklük ve ağırlıkta olmamasına da dikkat edilmelidir. Düşmeyecek bir yere asmak, kırılmaz malzemeden üretilmiş bir tablo seçmek, olası kazaları engelleyecektir.

• Tablonun üretiminde kullanılan malzeme ve boyanın uzun ömürlü bir yapıda olup olmadığı, sağlığa zararı bulunup bulunmadığı da kontrol edilmelidir.

• Mutfağın genel ölçüsü dikkate alınarak seçim yapılmalıdır. Keza çok küçük alanlar ya da oldukça büyük alanlar için tercih edilecek tablolar birbirinden farklıdır.

• Sürekli yemek pişirilen bir alan olan mutfakta tercih edilecek tablonun, ayrıca temizlenmeye dayanıklı olması gerekir.

Beğeni Toplayan Tablo Önerileri