Mutfak Modellerine Göre Kulp Tercihi

Mutfak Modellerine Göre Kulp Tercihi

Yayın Tarihi : 21 Nisan 2021

İşlevsellikleri ile ön plana çıkan mutfak dolabı kulpları, mutfağa apayrı hava katan aksesuarlardan biridir. Mutfaktaki dolap ve çekmece bölümlerinin tamamında söz konusu kulplar kullanılarak mutfağa muhteşem bir duruş kazandırılabilir. Mutfağınızda, sadece kulpları değiştirerek bile son derece modern bir hava yaratabilirsiniz.

Kimi durumlarda mutfak için kulp seçimi, çok zor bir karar olabilir. Bu kapsamda dikkat edilmesi gereken bir kısım hususlar vardır. Bahse konu seçimin yapılmasında en önemli husus, kulpların kaliteli malzemeden üretilmiş olmasıdır. Böylece malzemeleri uzun yıllar sağlıklı şekilde kullanabilirsiniz. Mutfak dolabı kulplarını incelediğinizde birçok farklı malzemeden üretilmiş kulpların varlığı dikkat çeker. Krom kulplardan, porselen ya da alüminyum kulplara kadar birçok kulp çeşidi vardır.

Mutfak kulplarının seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da malzemenin kolay temizlenebilir cinsten olmasıdır. Mutfakta en çok temas edilen noktaların dolap kulpları olduğu düşünülürse, temizliğinin ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılabilir. Kimi dolap kulplarında parmak izleri bile çok kolay bir şekilde belli olurken, kimi kulplar kir ya da dokunuşları büyük ölçüde belli etmez.

Hangi mutfak dolabı kulpunu seçerseniz seçin, mutfağınız bambaşka bir görünüme kavuşur. Intema mutfak modellerini incelediğinizde mutfağınızda ne kadar şık bir görünüm elde edeceğinizi hayal edebilirsiniz. Söz konusu mutfak dolabı kulp çeşitlerinin neler olduğunu aşağıda bulabilirsiniz. 

Modern Tasarımlı Kulplar

 

Mutfak dolabınızı modern bir tarzda yaptırdıysanız, dolap kulplarını da modern tasarımlı kulplardan seçebilirsiniz. Intema mutfak dolabı modelleri arasından Inova mutfak dolabını tercih ederek kulpları ile birlikte mutfağınızda şık ve modern bir hava yaratabilirsiniz. 

Krom Kaplama Kulplar

 

Krom kaplama kulplar, günümüzün en çok tercih edilen kulp çeşitleri arasındadır. Mutfak dolabında şık ve dayanıklı bir görünüm arzu ederseniz, krom kaplama dolap kulplarını tercih edebilirsiniz. Ürün koleksiyonu arasında bulunan Vega mutfak dolabını, krom kaplama kulplar ile kullanarak sade ve kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Alüminyum Dolap Kulpları

 

Uzun ömürlü mutfak dolabı kulpları istiyorsanız alüminyum dolap kulpları ihtiyacınızı karşılar. Ürün koleksiyonu arasında bulunan Fresca mutfak dolabını tercih ederek mutfağınızda sakin ve rahatlatıcı bir görünüm oluşturabilirsiniz. 

Ahşap Dolap Kulpları

 

Ahşap dolap kulpları, en kolay monte edilen kulp çeşitleri arasındadır. Kapak ve çekmecelerinize monte edilen kulplar, mutfağınıza son derece şık bir görünüm kazandırır. Toscana mutfak dolaplarında ahşap kulpları tercih ederek kullanışlı bir ortam oluşturabilirsiniz. 

Porselen Dolap Kulpları

 

Mutfakta en çok dikkat çeken dolap kulpları porselen ürünlerdir. Özellikle açık renk mutfaklarda porselen dolap kulplarının kullanılması, çok daha doğru bir tercihtir. Güzel ve parlak bir görünümün yanında kullanışlı yapısı ile de dikkat çeken porselen dolap kulpları, Vega ve Prime mutfak dolaplarında muhteşem bir görünüm sergiler. 

Country Mutfak Dolabı Kulpları

 

Evinizde country tarzında mutfak dolaplarını tercih ediyorsanız bahse konu dolap kulpları ile şık görünümü tamamlayabilirsiniz. Bu tür kulplar, mutfağında sade bir şıklık arzu edenler için uygun bir tercihtir. Country kulp modelleri, sade olmasının yanında fazla bir gösterişe de sahip değildir. 

Inox Dolap Kulpları

 

Inox mutfak dolabı kulpları, son yıllarda revaçta olan modeller arasındadır. Düz modelde üretilmesinin yanında son derece modern hatlara da sahip olan kulpları Fresca ya da Prime mutfak dolapları ile tercih edebilirsiniz. 

Plastik Dolap Kulpları

 

Plastik kulplar, yukarıda sayılan mutfak dolabı kulplarına göre çok basit bir görünüme sahiptir. Plastik malzemeden üretilmiş olması sebebiyle çok fazla tercih edilmez. Bu nedenle modern mutfak dolaplarında kendine yer bulamaz.