Mutfakta Renk Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Mutfakta Renk Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Yayın Tarihi : 22 Aralık 2021

Hepimiz, mutfağımızın huzurlu ve iç açıcı bir havası olmasını isteriz. Bu nedenle mutfağınızı yeniden düzenlemek istiyorsanız, dolapların seçiminden dekorasyonuna kadar dikkat etmeniz gereken pek çok önemli ayrıntı bulunuyor.

İntema’nın birbirinden şık mutfak modelleri ile mutfağınızda arzu ettiğiniz görselliği yakalayabileceğiniz gibi, kendinize yeterli hareket alanı da yaratabilirsiniz. Intema mutfak modelleri arasında yer alan tüm ürünler, sizlerin ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmış ve beğeninize sunulmuştur. Mutfak dekorasyonunda renklerin seçimi ve birbiri ile uyumlu olması, şık bir görünüm ve huzurlu bir ortam elde etmenizi sağlar. Tıpkı salonda oturma grubunun dekorasyonun şıklığını vurgulayan ana unsur olması gibi, mutfakta da şıklığın en önemli unsuru mutfak dolaplarıdır.

Renklerin insanlarda fiziksel ve psikolojik etkilerinin olduğu, bilinen bir gerçektir. Mutfağınızda sade ve açık renklerin hakim olacağı bir dizayn hayal ediyorsanız Vega mutfak modelleri ile bu etkiyi yakalayabilirsiniz. Bunun yanında mutfağınızda asil bir şıklık oluşturmak istiyorsanız, yine buna uygun renk seçimleri ve tasarım ayrıntılarıyla Inova mutfak modelleri ile aradığınızı bulabilirsiniz. İntema’nın farklı stilleri yansıtan yeni koleksiyonundan tarzınıza uygun modelleri seçebilirsiniz.

Mutfak Fayansı Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Mutfak dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken önemli bir konu da fayanslarda renk seçimidir. Mutfak için yapılacak fayans seçimi nasıl bir etki yaratmak istediğinize göre değişecektir. 

Eğer mutfağınızın daha büyük görünmesini ve iç açıcı bir havası olmasını istiyorsanız, seçiminiz parlak yüzeye sahip fayanslardan yana olmalıdır. 

İstediğiniz sofistike bir etki yaratmak ise, bu durumda mat fayanslar tam istediğiniz gibi bir hava yaratmanıza yardımcı olur. Beyaz tonların hâkim olduğu mutfak dolapları için mat fayansların tercih edilmesi, ince detayların göz alıcı bir görünüm ortaya koyması için harika bir seçimdir. Ürün koleksiyonumuz içindeki Fresca mutfak modelleri, mat ve koyu renk fayanslar ile dekore edilebilir. 

Mutfak dekorasyonunda farklı bir tarz yaratmak için dekoratif hatlara, desenli ve ferah etki bırakan açık renklere renklere sahip olan fayansları da tercih edebilirsiniz. Düz ya da eğimli yüzey yapısına sahip olan bu fayanslar ile mutfak dekorasyonunuza canlılık kazandırabilirsiniz. Mutfak dolabınıza uygun bir renk ve model seçimi ile fayansın çok daha gösterişli durmasını sağlayabilirsiniz.

Mutfakta Perde Rengi Seçimi Nasıl Olmalı?

Mutfak dekorasyonunda önem verilmesi gereken en önemli konu elbette ki şıklığının ana unsurunu oluşturacak mutfak dolaplarının seçimidir. Seçtiğiniz mutfak modelini, daha sonra ona uyumlu bir fayans ile tamamlamak da dekorasyona farklı bir hava katar. Tüm bu seçimleri büyük bir özenle yaparken son dokunuş olarak rengi mutfağınıza uyumlu şık bir perdenin dekorasyon planınızın dışında kalması düşünülemez. Perde rengi belirlenirken öncelikle mutfağınızın boyutunu dikkate almanız gerekir. Küçük ya da orta boyuttaki bir mutfak için mümkün olduğu kadar açık renk perde modellerini tercih etmelisiniz. Bu sayede mutfağınızın olduğundan daha geniş ve ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Yine mutfağınızın yeterli büyüklükte olmadığını düşünüyorsanız zebra stor tarzı ve açık renk perde modellerini tercih edebilirsiniz. Daha az yer kaplayan ve modern çizgilere sahip bu perde modelleri, yeni mutfağınızın şıklığına uyumlu ve güncel bir model seçimi olacaktır.

Mutfak perdesi, renk ve deseni ile mutfağın genel dekorasyonuyla uyumlu olmalıdır. Bunun yanında tarz bakımından da mutfak perdesinin kişisel zevkinizi yansıtır nitelikte olması gerekir. Mutfağınızı modern bir mutfak modeli ve fayanslar ile yeniledikten sonra klasik renklerde eski tül ve perdelerinizi kullanmaya devam etmeniz, mutfağınızın şıklığını bozucu ve uyumsuz bir etki yaratacaktır.

Modern mutfak dekorasyonlarında klasik tül ve perde ikilisi artık tercih edilmiyor. Bu tür modeller yerine ev sahibinin zevkine uygun şekilde tasarlanmış, düz ya da desenli yapıdaki jaluzi perdeler oldukça revaçta.

Intema mutfak modelleri, dünyadaki en son mutfak trendlerini mutfağınıza taşıyan, son derece şık ürünlerdir. İntema, farklı stillere uygun yeni koleksiyonu ile mutfağınıza modern şıklığı taşıdığı gibi, uzman tasarım ekibinin size özel ayrıntılarla tasarladığı mutfak planlamasıyla, kullanışlı ve işlevsel bir mutfağınız olmasını sağlıyor. 

Siz de web sitemizdeki ürünleri inceleyerek hayalinizdeki mutfağa sahip olabilirsiniz.